POSJET ZOOLOŠKOM VRTU OSIJEK

Dana 02.06.2021. studenti prve godine prediplomskog studija Biologije Odjela za biologiju posjetili su Zoološki vrt u Osijeku. U sklopu kolegija Terenska nastava 1 –  zoologija cilj je bio upoznati studente sa svim europskim i svjetskim institucijama, udruženjima i programima koji se bave zaštitom i očuvanjem životinja, upoznati ih sa IUCN crvenom listom ugroženih vrsta, kategorijama ugroženosti kao i popisati sve životinje Europskog kontinenta koje se nalaze u Zoološkom vrtu grada Osijeka.

Osim terenske nastave, studenti su upoznati i s mogućnošću realizacije stručne prakse studenata viših godina studija radi upotpunjavanja teorijskog znanja stečenog na studijima Odjela, a s ciljem što uspješnijeg usvajanja programa studija i uključivanja studenata na tržište rada.