Zelene priče Martine Markov

Martina Markov je Murterka, zaljubljenica u prirodu, doktorica prirodnih znanosti i spisateljica za male čitatelje, buduće prirodoljupce. Nakon 10 godina rada u sustavu zaštite prirode, odlazi u privatni sektor te se posvećuje pisanju edukativnih priča o hrvatskim zaštićenim područjima. Želja joj je da glavni lik njenih Zelenih priča, galeb Marko, postane “ambasador zaštite prirode” koji će kod djece buditi interes za prirodu i njene stanare, poticati ih na što češći boravak u prirodi, posebice nacionalnim parkovima i parkovima prirode. Martina vjeruje da je PRIRODA ZAKON, a sigurna je da će u to uvjeriti i djecu koja se odluče zaputiti na putovanje s galebom Markom i podružiti s brojnim parkovskim stanarima.

Našim studentima i drugim zainteresiranima, Martina će na Odjelu za biologiju 28. ožujka 2022. u prostoriji 319 u 9:00 sati prezentirati svoj karijerni put od studija do danas, što je dovelo do preokreta u karijeri, zašto smatra da je važno karijeru pametno birati te što ju svakodnevno motivira – a sve to možda motivira i nekoga od vas. Vidimo se!