Erasmus + Blended Intensive Program (BIP) dva studenta u Francuskoj

U periodu od 18. do 22. ožujka 2024. Helena Vincek, studentica treće godine prijediplomskog studija Biologija, i Daniel Kujundžić, student prve godine diplomskog studija Biologija i kemija, sudjelovali su na kratkoročnoj mobilnosti u sklopu Erasmus+ programa pod nazivom Blended Intensive Program –  „Food and Health“. Mobilnost se održala na Sveučilištu I.U.T De Béthune u Bethuneu, gradiću na sjeveru Francuske. Za vrijeme trajanja mobilnosti, studenti su prisustvovali predavanjima i grupnim projektima održanima na engleskom jeziku. Pričalo se o raznim temama iz biološkog i kemijskog aspekta hrane, industrijskoj proizvodnji, ali i o temama iz područja zdravstva i ekonomije. U sklopu programa studenti su imali organizirani obilazak industrijskoj tvornici hrane u gradu Arrasu, a mobilnost su završili izlaganjem grupnih projekata ostalim kolegama i profesorima na kojima su radili tijekom tjedna provedenog u Bethuneu. U projektu su, uz studente iz Francuske i Hrvatske, sudjelovali studenti i profesori iz Rumunjske, Španjolske, Italije i Grčke. Studenti su u ovih tjedan dana imali priliku iskoristiti svoje komunikacijske vještine i sposobnosti na engleskom jeziku, upoznati nove ljude, sklopiti prijateljstva te isprobati nešto novo i drugačije, a s putovanja su se vratili samo s pozitivnim dojmovima i željom za nove avanture.