Posjet doc.dr.sc. Senke Blažetić Znanstvenom centru Vitensenteret Innlandet u Gjøviku u Norveškoj

Od 31.1. – 2.2.2023. doc.dr.sc. Senka Blažetić kao predstavnica Odjela za biologiju sudjelovala je u studijskom posjetu Znanstvenom centru Vitensenteret Innlandet u Gjøviku u Norveškoj u sklopu projekta „Regionalni znanstveni centar Panonske Hrvatske“, financiranom iz Financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora za razdoblje od 2014. do 2021, na kojem je Odjel za biologiju uz Odjela za kemiju, Odjel za fiziku i Odjela za matematiku jedan od sveučilišnih partnera. Tijekom boravka sudionici su se upoznali s razvojem, ustrojem, radom i aktivnostima Vitensenteret Innlandetkolega znanstvenog centra, te su s njima izmijenili vlastita iskustva o suradnji sa školama i drugim institucijama u STEM području. Izuzetno smo ponosni da je tijekom boravka dogovorena dodatna suradnja između  Znanstvenog centra Vitensenteret Innlandet u Gjøviku i Odjela za biologiju, što je rezultiralo i potpisivanjem sporazuma o suradnji.