Odjel za biologiju raspisuje NATJEČAJ za izbor i prijem jednog zaposlenika/zaposlenice na radno mjesto IV. vrste

SVEUČILIŠTE JOSIPA JURJA STROSSMAYERA U OSIJEKU

ODJEL ZA BIOLOGIJU

raspisuje

NATJEČAJ

za izbor i prijem jednog zaposlenika/zaposlenice na radno mjesto IV. vrste – namještenik (spremačica) u Odsjeku u središnjoj službi/Tajništvu Odjela za biologiju u sastavu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku na neodređeno vrijeme u punom radnom vremenu

Svi kandidati  Natječaja moraju ispunjavati opće uvjete propisane Zakonom o radu (NN 93/14., 127/17., 98/19. i 151/22.)

Kandidati Natječaja su pored općih uvjeta propisanih Zakonom o radu, dužni ispunjavati i sljedeći uvjet:

• završena osnovna škola ili srednja stručna sprema

Uz prijavu na Natječaj (u kojoj se moraju navesti osobni podatci podnositelja prijave: ime i prezime, adresa, broj telefona/mobitela, e-mail adresa, vlastoručni potpis), svi kandidati obvezni su priložiti:

–  životopis
–  izvornik ili ovjerenu presliku svjedodžbe o završenom obrazovanju

–  presliku identifikacijske isprave

–  popunjen i potpisan obrazac Privole objavljen na  mrežnoj stranici Odjela www.biologija.unios.hr

Na mrežnoj stranici  na  mrežnoj stranici Odjela www.biologija.unios.hr naveden je opis poslova. Dokumentacija se predaje u dva (2) primjerka. Na natječaj pod jednakim uvjetima mogu se prijaviti osobe oba spola. Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati. Kandidatima prijavljenim na natječaj smatrat će se samo osoba koja podnese pravovremenu i potpunu prijavu te ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja. Potpunom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u ovom natječaju i koja je vlastoručno potpisana od kandidata koji je podnio prijavu na javni natječaj.

Svi kandidati Natječaja koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja i koji su uz prijavu na natječaj priložili obvezujuću dokumentaciju, moraju pristupiti I. (pisanom testiranju) i/ili II. (razgovoru) razini natječajnog postupka pred Povjerenstvom, a o mjestu i vremenu održavanja, te sadržaju, načinu pisanog testiranja/razgovora bit će obaviješteni putem mrežne stranice Odjela www.biologija.unios.hr najkasnije pet (5) dana prije održavanja pisane provjere i/ili razgovora. Kandidati koji ne pristupe pisanom testiranju/razgovoru smatrat će se da su povukli prijavu na natječaj i neće se smatrati kandidatima na natječaj.

Za kandidate natječaja koji su strani državljani potrebno je priložiti dokaz o poznavanju hrvatskog jezika u skladu s Zajedničkim europskim referentnim okvirom za jezike (C2).

Prije zasnivanja radnog odnosa, potrebno je izvršiti priznavanje inozemne školske kvalifikacije.

Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, priložiti isprave kojima se dokazuje statuse temeljem kojeg ostvaruje pravo prednost, potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje izdanu u vrijeme trajanja ovog natječaja kao dokaz o statusu nezaposlene osobe te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji način je prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca. Prednost u odnosu na ostale kandidate ostvaruje se samo pod jednakim uvjetima.

Poveznica za stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju je: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843.

Prijave na Natječaj s dokumentacijom podnose se u roku od osam (8) dana od dana objave Natječaja na adresu: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Odjel za biologiju, Ulica cara Hadrijana 8/A, 31000 Osijek, s naznakom „Prijava na natječaj“.

Svi kandidati Natječaja obaviještavaju se o rezultatima Natječaja najkasnije u roku od osam (8) dana od provedenog postupka izbora kandidata putem mrežne stranice na  mrežnoj stranici Odjela www.biologija.unios.hr uz objavu informacija o navedenom postupku i odabranom kandidatu, te uz prethodnu suglasnost kandidata, objavit će profesionalni životopis odabranog kandidata sukladno propisima kojima se uređuje zaštita osobnih podataka.  Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijek Odjel za biologiju, zadržava pravo obavijestiti sve prijavljene kandidate putem elektronske pošte.

Prijavom na Natječaj, kandidati Natječaja su izričito suglasni da Odjel za biologiju, kao voditelj zbirke osobnih podataka, može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti podataka SL EU L119 (Uredbe (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka te o stavljanju izvan snage Direktive 95/46/EZ).

Svi kandidati Natječaja moraju u natječajnoj dokumentaciji dostaviti potpisani obrazac Privole za prikupljanje i obradu osobnih podataka u svrhu natječaja koja je objavljena na mrežnim stranicama na  mrežnoj stranici Odjela https://www.biologija.unios.hr/uvjeti-napredovanja/ Bez uredno popunjenog i potpisanog Obrasca privole uz prijavu na Natječaj, prijava će se smatrati nepotpunom i neće se razmatrati.

Natječaj možete preuzeti ovdje. (PDF)

Privolu možete preuzeti ovdje. (docx)