PROJEKT POPULARIZACIJE “BIOLOG-I-JA” (30.3.2019.)

Dana  30. ožujka 2019.godine  u prostorijama Odjela za biologiju održan je prvi dio projekta popularizacije znanosti pod nazivom „Biolog-i-Ja“, u kojem je sudjelovalo oko 130 učenika i nastavnika osnovnih i srednjih škola, oko 50 studenata te nastavnici i suradnici Odjela. U sklopu projekta kroz radionicebiologiju su kao znanost studenti i nastavnici pokušali približiti učenicima OŠ Jagode Truhelke Osijek, OŠ Darda, OŠ Dore Pejačević Našice, OŠ Antuna Mihanovića Osijek, OŠ Ladimirevci, OŠ Retfala Osijek, OŠ Hinka Juhna Podgorač I II. gimnazije Osijek

Održane su biološke radionice nastavnika i suradnika s Odjela s biologije za učenice osnovnih i srednjih škola:

Voditelji: doc.dr.sc. Nataša Turić, doc.dr.sc. Goran Vignjević i mr..sc. Ivana Vrućina, radionicu  „Kukci to go“

Voditelji Ana Vuković, mag.biol., doc.dr.sc. Zorana Katanić, doc.dr.sc. Ivna Štolfa Čamagajevac i  doc.dr.sc. Rosemary Vuković, radionicu „Kozmetika s porukom“

Voditelji  doc.dr.sc. Jasenka Antunović Dunić, doc.dr.sc. Lidija Begović i  doc.dr.sc. Selma Mlinarić, radionicu „Laboratorijske zagonetke“

Voditelji Nataša Graovac, mag.biol.educ., radionicu „Laboratorij u bojama“

Voditelji: doc.dr.sc. Dubravka Špoljarić Maronić, Nikolina Bek, mag.prot.nat.et.amb., radionicu „Alge – hrana za tijelo“

Voditelji: doc.dr.sc. Tanja Žuna Pfeiffer, radionicu „Biljni kolaž“

Voditelji doc.dr.sc. Alma Mikuška i  doc.dr.sc. Mirta Sudarić Bogojević, radionica „Tko sam ja u carstvu Animalia?“

Voditelj: Dr.sc. Barbara Vlaičević radionicu  „Fosili – pogled u Zemljinu prošlost“.

Program projekta Biolog-i-ja nastavio  se po osnovnim i srednjim školama u kojima su nastavnici Odjela održati zanimljiva predavanja na teme „Planet zvan Plastika“, „Hrana bez pesticida“, „Skriveni svijet kukaca“, „Prirodne vrijednosti Slatine i okolice – 10 godina istraživanja i promicanja“, „Bez mozga“, te „Lijekovi: djelovanje, upotreba i zloupotreba“.