VOLONTERSKA AKCIJA ČIŠĆENJA VEMELJSKOG DUNAVCA

Alumni BiolOs podržao je volontersku akciju čišćenja Vemeljskog dunavca koja je provedena 22. svibnja 2018. u sklopu projekta DANUBEparksCONNECTED (Interreg Danube Transnational Programme) u organizaciji JU Park prirode Kopački rit. Akcijom je također obilježen Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode u RH.

Akciju su uz naše alumne i studente također podržali učenici i nastavnici Tehničke škole i prirodoslovne gimnazije Ruđera Boškovića Osijek, zaposlenici Parka te lokalni ribiči.

Ovo je bila 2. volonterska akcija u okviru projekta DANUBEparksCONNECTED kojom se također željelo skrenuti pozornost na inicijativu uspostave mreže „divljih otoka“ duž cijelog toka Dunava na kojima nema ili je zanemariv ljudski utjecaj i djelovanje te su važni za očuvanje bioraznolikosti.