ADVENT KREATIVNOSTI (16. – 20. 12. 2019.)

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, kao pokrovitelj, u suradnji sa sveučilišnim sastavnicama organizirao je prvi po redu Advent kreativnosti, manifestaciju koja božićnom periodu nastoji dati znanstvenu i umjetničku dimenziju.  Advent kreativnosti se održao od 16 do 20. prosinca 2019. godine, na prostoru sveučilišnog Kampusa, u prizemlju zgrade građevinskog i arhitektonskog fakulteta. Program je bio sastavljen od kombinacije kulturnih i umjetničkih, kreativnih i radioničkih te sajamskih aktivnosti u produkciji suorganizatora. Studenti Odjela za biologiju pripremili su društvenu igru “Ludo” (Čovječe ne ljuti se) u sklopu koje se za prelazak polja na ploči trebalo točno odgovoriti na pitanja iz biologije, a igrač koji je najbrže stigao do cilja kao nagradu je osvojio ručno izrađene božićne ukrase koje su također izradili naši studenti 1. godine preddiplomskog studija.