PROJEKT „SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŽIVOTINJA U ZOOLOŠKOM VRTU OSIJEK“

U ponedjeljak (18.10.2021.) započela je realizacija projekta „Svjetski dan zaštite životinja u Zoološkom vrtu Osijek“ kojeg je osmislila studentica Petra Mikec pod mentorstvom doc.dr.sc. Mirte Sudarić Bogojević. Prvoj radionici, od četiri ukupno, prisustvovali su učenici 4. razreda OŠ Franje Krežme iz Osijeka. Edukaciju su provele studentice Ivana Skuzin i Tea Mršić dok je obilazak Zoo vrta predvodila studentica Nikolina Anastasijevski. Učenici su naučili što to znači kada je neka životinja ugrožena, na koji način ona takvom postaje i što mi svi možemo učiniti kako bi smanjili negativan utjecaj na životinje i njihovo stanište. Osim toga, upoznali su se s različitim skupinama životinja, a neke ugrožene vrste mogli su vidjeti i tijekom šetnje Zoološkim vrtom. Svrha projekta je probuditi svijest učenika o važnosti životinja u ekosustavu kako bi već u ranoj dobi spoznali kako svojim odgovornim ponašanjem mogu doprinijeti očuvanju životinja i njihovog staništa. Projekt financira Studentski centar u Osijeku.