DAN OTVORENIH VRATA ODJELA ZA BIOLOGIJU / 06.05.2023.

Odjel za biologiju, sastavnica Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, u subotu 6. svibnja od 9:00 do 14:00 sati otvara svoja vrata svim zainteresiranim građanima. Na Dan otvorenih vrata nastavnici, suradnici i studenti nastavljaju s aktivnostima popularizacije biologije u okviru projekta „Biolog-i-Ja“ koji ove godine slavi svoj 10. rođendan. Pripremljene su različite aktivnosti, kratke radionice, interaktivne igre na otvorenom, izložbe fotografija te postavljene zanimljive instalacije koje čekaju reakcije posjetitelja. Sve predviđene aktivnosti zabavno-edukativnog su karaktera i prilagođene svim dobnim skupinama. Odjel za biologiju otvara sve svoje laboratorije gdje će nastavno, znanstveno i stručno osoblje posjetitelje upoznati sa svojim radom, istraživanjima i ciljevima kojima žele doprinijeti zajednici.

Od brojnih aktivnosti, za najmlađe izdvajamo interaktivnu igru LIFE-SIZE ČOVJEČE NE LJUTI SE, za školarce BIOLOŠKI FUN CORNER, a za sve zainteresirane posjetitelje koji planiraju istražiti laboratorije te naučiti nešto o znanstveno-stručnom radu i studiranju na Odjelu za biologiju organiziran je nagradni kviz koji će se održati u 13:00 sati. Timovi (do tri člana) se prilikom dolaska na Odjel trebaju prijaviti za sudjelovanje u kvizu.

1. Nagrada: Veslanje kanuima u Zlatnoj gredi
  2. Nagrada: Poklon bon restorana Fabrique Grill&Beer (Osijek)
  3. Nagrada: Poklon paket Odjela za biologiju

Pronađite Odjel za biologiju na adresi Ulica cara Hadrijana 8/A (Sveučilišni Kampus) i dobro se zabavite!

Doživite djelić atmosfere prošlogodišnjih aktivnosti kroz priloženi video.