ZELENE PRIČE MARTINE MARKOV

Danas, 28. ožujka 2022. godine, Martina Markov prezentirala je studentima Odjela za biologiju i drugim zainteresiranima svoj karijerni put. Kako je započela svoju karijeru od studija do danas, što je dovelo do preokreta u karijeri, zašto smatra da je važno karijeru pametno birati te što ju svakodnevno motivira.

Martina Markov je Murterka, zaljubljenica u prirodu, doktorica prirodnih znanosti i spisateljica za male čitatelje, buduće prirodoljupce. Nakon 10 godina rada u sustavu zaštite prirode, otišla je  u privatni sektor te se posvetila pisanju edukativnih priča o hrvatskim zaštićenim područjima. Želja joj je da glavni lik njenih Zelenih priča, galeb Marko, postane “ambasador zaštite prirode” koji će kod djece buditi interes za prirodu i njene stanare, poticati ih na što češći boravak u prirodi, posebice nacionalnim parkovima i parkovima prirode.