25.11.2021.
Promotivni video Odjela za biologiju 2021
Predstavljanje Odjela za biologiju – Osječka televizija 26.1. 2021.
Dana 26. siječnja 2021. godine u 17:30h u emisiji Akademska četvrt na Osječkoj televiziji predstavio se Odjel za biologiju u kojem su sudjelovali i naši studenti preddiplomskog studija Emil Flauder i Ivona Hlaj.
Mediji o nama do 2021. godine
STV –EMISIJA Otvoreni studio (12.3.2020.)
Dana 12. 3. 2020. na STV televiziji u emisiji Otvoreni studio gostovala je doc.dr.sc. Senka Blažetić s Odjela za biologiju s temom o načinu održavanja ovogodišnjeg Tjedna mozga koji se treba održati na Sveučilištu J.J. Strossmayera u Osijeku, a zbog opasnosti od širenja koronavirusa.
Više o tome :
06.02.2020.
Na stranicama informatičkog portala Bjelovar. info je objava od 6.veljače 2020. o održanom predavanju “Tko se boji kemije još?” izv.prof.dr.sc. Valentina Pavić u Medicinskoj školi Bjelovar povodom 60. obljetnice.
20.01.2020.
Na stranicama Osijek031.com portala objava vezana uz manifestaciju Advent kreativnosti koju je Sveučilište J.J. Strossmayer u Osijeku po prvi puta organizirao od 16-20. prosinca 2019.
Više na poveznici:
10.01.2020.
Novinar Hrvatskog radija Željko Kovačević dana 10.1. 2019. obavio je razgovor s prof.dr.sc. Stjepanom Krčmarom, redovitim profesorom na Odjelu za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku na temu šumskih požara u Australiji. Razgovor se izravno prenosio u emisiji radio Osijeka, u razgovoru su sudjelovali i studenti treće godine preddiplomskog studija biologije Teodora Šimić i Luka Šuker. Ovom prigodom javnost je upoznata s točnom definicijom pojma ekologija, te pojma zaštita prirode i okoliša jer se danas vrlo često pojam ekologije u javnosti krivo koristi. Naime, koristi se kao sinonim za okoliš i kao takav je ušao u pore cjelokupnoga društva. To je posljedica toga da je čovjek postao svjestan značaja potrebe očuvanja zdravoga okoliša, prirodnih krajolika i ekoloških sustava, zbog sve većeg antropogenog utjecaja i opterećenja prirodnih ekoloških sustava odnosno cjelokupne biosfere. Osim materijalnih šteta uzorkovane ovim požarom nesaglediva je degradacija prirodnih ekoloških sustava u pogledu stradanja velikog broja biljnih i životinjskih vrsta u području koje se odlikuje izuzetno velikom biološkom raznolikošću.
Na stranici osijek031. com portala objava vezana uz radionicu koju je Alumni Biolos organizirao 13.12.2019. u osnovnoj školi u Đakovu u sklopu projekta
OutDOOR.
Više na poveznici:
http://www.osijek031.com/osije
Naša poznata novinarka i popularizatorica znanosti Tanja Rudez objavila je 29.listopada 2019. godine u Jutarnjem listu tekst o radu člana našeg Zavoda. Ovoga puta su joj tema bile gujavice i rad Davorka K. Hackenberger pubiciran u časopisu Science od 25.10.2019.
Više o tome: https://www.jutarnji.hr/…/u-hrvatskoj-ih-je-68-vr…/9547241/…
Objavljeni članak u znanstveno-stručnom časopisu “Kemija u industriji” o održanom skupu mladih znanstvenika 2. Dani mladih istraživača (23.-24. svibnja 2019. godine).
GLAS SLAVONIJE – 25-26.5.2019. – SIMPOZIJ “ZAJEDNO I ODGOVORNO PROTIV
KOMARACA”
GLAS SLAVONIJE – 24.5. 2019. – 2. DANI MLADIH ISTRAŽIVAČA
GLAS SLAVONIJE – 23.5.2019. – UZ 2. DANE MLADIH ISTRAŽIVAČA
SVEUČILIŠTA U OSIJEKU
2. skup mladih znanstvenika “Dani mladih istraživača” održat će se 23. i 24. svibnja na Odjelu za biologiju. Organiziraju ga sastavnice Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku s ciljem daljnjeg razvoja i međusobnog povezivanja mladih istraživača, a u svrhu jačanja Sveučilišta i poticanja razvoja regije. Na skupu će rezultate svojih istraživanja predstaviti studenti, doktorandi i poslijedoktorandi iz područja prirodnih, biomedicinskih, tehničkih i biotehničkih znanosti. Skup su u emisiji predstavile doc.dr.sc. Tanja Žuna Pfeiffer, zamjenica pročelnice za nastavu i studente, i Tatjana Šafarik, asistentica na Odjelu za kemiju. Otvoreni studio je emisija Televizije Slavonije i Baranje koja svakog radnog dana uživo u sklopu programa “Za dobar dan” donosi različite teme i najave uz zanimljive goste.
U sklopu Tjedna karijera Sveučilišta u Osijeku, Odjel za biologiju organizirao je u utorak predavanja, radionice, science caffe te okrugle stolove o temi razvoja karijera studenata. Budući mladi znanstvenici i stručnjaci – biolozi – imali su priliku upoznati svoje moguće poslodavce.
U utorak je u sklopu Tjedna karijera Sveučilišta u Osijeku, Odjel za biologiju organizirao predavanja, radionice, science caffe te okrugle stolove na temu razvoja karijera studenata, kroz koje su budući mladi znanstvenici i stručnjaci – biolozi imali priliku upoznati svoje buduće poslodavce, djelokrug rada najznačajnijih kompanija iz tog sektora te kroz više oblika interakcije s poslodavcima stvoriti sliku o poslu koji je nakon završetka studija pred njima.
Info: Više informacija pogledajte na poveznici ovdje. http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=77854#ixzz5oRrltgPL
Prilog Slavonske televizije o projektu popularizacije znanosti
Odjela za biologiju “Biolog-i-ja ” – 30.3.2019. godine
OSJEČKA TELEVIZIJA – UKORAK S PRIRODOM, 10.2. 2019.
Gost emisije prof.dr.sc. Branimir Kutuzović Hackenberger, redoviti profesor Odjela za biologiju – tema klimatske promjene