#BIOLOG-I-JA I DV STRIBOR#

U sklopu popularizacije biologije kao znanosti i projekta “Biolog-i-ja”, 18 predškolaca iz Dječjeg vrtića Stribor (mješovita skupina, njemački jezik) su 13. lipnja 2022. godine sudjelovali na radionici “Što ću biti kad narastem?” čiji su voditelji bili Nikolina Bek, asistentica na Odjelu za biologiju i Matej Šag, viši stručni suradnik.

Kroz izradu malih praktičnih plastenika predškolci su samostalno zasadili sjeme nepoznate biljne vrste te će pratiti klijanje i razvoj svojih biljaka. Nakon cvjetanja će uz pomoć teta u vrtiću moći odrediti koje su biljke uzgojili i iskoristiti ih u svom povrtnjaku kao začinske ili ukrasne biljke.

Nakon radionice su posjetili laboratorije Odjela za biologiju gdje su otkrili brojne spoznaje poput onih koja je najduža i najjača kost čovjeka, kako nastaju razne boje cvijeća, zašto je periska ugrožena, proizvode li samo biljke kisik te kako se izrađuje herbarij te su svima zahvalili uz pjesme na njemačkom jeziku.