REALIZIRAN STUDENTSKI PROJEKT „EDUKACIJA I ISTRAŽIVANJE LOŠINJSKOG ARHIPELAGA“

Od 4. do 7. listopada 2021. godine sedam studentica Odjela za biologiju sudjelovalo je u realizaciji projekta „Edukacija i istraživanje Lošinjskog arhipelaga“. Projekt je osmislila studentica Deni Beloša, pod mentorstvom izv.prof.dr.sc. Ljiljane Krstin i izv.prof.dr.sc. Tanje Žuna Pfeiffer, a financiran je sredstvima Studentskog centra Osijek. Studentice su provele tri dana u Lošinjskom edukacijskom centru o moru Instituta Plavi svijet u Velom Lošinju. Znanstvenici edukacijskog centra održali su im zanimljivo predavanje o morskim sisavcima, metodama istraživanja te projektima koje provode. U sklopu edukativnih aktivnosti studentice su učile samostalno prikupljati podatke o intenzitetu pomorskog prometa u zaštićenom Natura području i to s kopna korištenjem teodolita, učile su fotoidentificirati dupine, a posjetile su i oporavilište za kornjače. Poseban im je doživljaj bio promatrati dupine iz neposredne blizine u njihovu prirodnu okruženju, a uz pratnju znanstvenika s Instituta. Imale su priliku upoznati i razmijeniti iskustva sa studentima iz različitih zemalja koji stručnu praksu odrađuju na Institutu Plavi svijet. Također su upoznate s mogućnostima realizacije stručne prakse i izrade diplomskih radova.