SVJETSKI DAN PTICA SELICA U ZOO VRTU OSIJEK.

Poštovani studenti,

Pozivamo Vas na sudjelovanje u obilježavanju Svjetskog dana ptica selica 2019!

Konvencija o migracijskim vrstama (CMS), Sporazum izmedu Afro-Europe i Azije (AEWA) i Okoliša za Ameriku (EFTA) udružili su snage kako bi ojačali globalno priznanje i uvažavanje ptica selica.

Ove godine tema Svjetskog dana ptica selica je “Zaštitimo ptice: budi rješenje za plastično zagađenje!”

I u ZOO vrtu Osijek, u petak, 10. svibnja tijekom cijelog prijepodneva od 9-12 sati stavit ćemo naglasak na utjecaj plasticnog onečišćenja na ptice selice i njihova staništa.

Želimo pojasniti našim posjetiteljima kako je plastika, s godišnjom proizvodnjom većom od 300 milijuna tona, jedan od najraširenijih materijala na svijetu. Procjenjuje se da godišnje oko 8 milijuna tona plastičnog otpada uđe u svjetske oceane. Da stvar bude još gora, plastika se ne raspada jednostavno. Razbijena u male čestice vodom, sunčevom svjetlošć u i vjetrom, često dovodi do smrtonosnih slučajeva gutanja i zaplitanja.

Pozivaju se zainteresirani studenti svih godina na suradnju. Za detaljne informacije obratiti se u sobu 222, Mr.sc. Ivana Vrućina ili na mail iboca[at]biologija.unios.hr te Tatjana Elez na mail tatjana.elez[at]unikom.hr